Λεπτομέρειες προϊόντος
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: CF
Πιστοποίηση: CE
Αριθμό μοντέλου: H1/H4/H7/H8/9005/9006/9012
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 20 ΣΕΤ
Τιμή: $8-$35 Per Set
Συσκευασία λεπτομέρειες: 50 κουτιά από χαρτόνι συσκευασμένα σε 1 χαρτοκιβώτιο
Χρόνος παράδοσης: 3-8 εργάσιμες ημέρες
Όροι πληρωμής: Western Union, T/T
Δυνατότητα προσφοράς: 30000 μονάδες το μήνα
Κωδικός προϊόντος: |
V98PRO |
τύποι πρίζων: |
H1, H3, H4, H7, H11, 9005, 9006, 9012 |
Ισχύς εισόδου: |
320W ±5% (και οι δύο λαμπτήρες συνδυασμένοι) |
Αποτελεσματικό φως: |
38000LM ±8% (μετρήθηκε η σφαίρα ολοκλήρωσης) |
Φωτεινή αποτελεσματικότητα: |
118,75 LM/W |
Μπροστινή τάση: |
9-36V DC (γενική 12V/24V) |
Τρέχουσα κλήρωση: |
20Α κορυφή, 17,5Α τυπική |
Διαμόρφωση LED: |
Συστοιχία υψηλής πυκνότητας 8 τσιπ ανά λάμπα |
Θερμοκρασία χρώματος: |
6500K ±300K |
CRI (χρώμα που δίνει το δείκτη): |
≥70 Ra |
Ταχύτητα ανεμιστήρα: |
Μέγιστο 12000 RPM, μέγιστος θόρυβος 28 dBA |
Υλικό στέγασης: |
6063-T5 Αλουμινίου Εξέλιξη |
Υλικό φακού: |
Οπτικός βαθμός PMMA |
Αδιάβροχη Βαθμολογία: |
IP65 (πρόγραμμα οδήγησης), IP67 (συναρμολόγηση λαμπτήρων) |
Κωδικός προϊόντος: |
V98PRO |
τύποι πρίζων: |
H1, H3, H4, H7, H11, 9005, 9006, 9012 |
Ισχύς εισόδου: |
320W ±5% (και οι δύο λαμπτήρες συνδυασμένοι) |
Αποτελεσματικό φως: |
38000LM ±8% (μετρήθηκε η σφαίρα ολοκλήρωσης) |
Φωτεινή αποτελεσματικότητα: |
118,75 LM/W |
Μπροστινή τάση: |
9-36V DC (γενική 12V/24V) |
Τρέχουσα κλήρωση: |
20Α κορυφή, 17,5Α τυπική |
Διαμόρφωση LED: |
Συστοιχία υψηλής πυκνότητας 8 τσιπ ανά λάμπα |
Θερμοκρασία χρώματος: |
6500K ±300K |
CRI (χρώμα που δίνει το δείκτη): |
≥70 Ra |
Ταχύτητα ανεμιστήρα: |
Μέγιστο 12000 RPM, μέγιστος θόρυβος 28 dBA |
Υλικό στέγασης: |
6063-T5 Αλουμινίου Εξέλιξη |
Υλικό φακού: |
Οπτικός βαθμός PMMA |
Αδιάβροχη Βαθμολογία: |
IP65 (πρόγραμμα οδήγησης), IP67 (συναρμολόγηση λαμπτήρων) |
V98PRO 320W H7 H4 H1 Κιτ Φώτων LED 38000LM Ψυχόμενο με Ανεμιστήρα, Universal
Επισκόπηση Προϊόντος
Το V98PRO αντιπροσωπεύει μια σημαντική μηχανολογική πρόοδο στον φωτισμό αυτοκινήτων aftermarket, συνδυάζοντας συστοιχίες LED υψηλής πυκνότητας με ένα υβριδικό σύστημα θερμικής διαχείρισης ενεργητικής-παθητικής ψύξης. Σχεδιασμένο για λάτρεις των αυτοκινήτων, επαγγελματίες εγκαταστάτες και επιχειρήσεις συντήρησης στόλου, αυτό το κιτ μετατροπής προβολέων 320W προσφέρει 38000 lumens ομοιόμορφου λευκού φωτός σε φάσμα θερμοκρασίας χρώματος 6500K, διατηρώντας παράλληλα τις θερμοκρασίες των συνδέσεων των διόδων πολύ κάτω από τα κρίσιμα όρια.
Σε αντίθεση με τους λαμπτήρες LED παθητικής ψύξης που παρουσιάζουν ταχεία εξασθένηση του φωτός σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας περιβάλλοντος, όπως κλειστοί χώροι κινητήρα, το V98PRO ενσωματώνει τρεις σωλήνες θερμότητας από συμπαγές χαλκό κολλημένους απευθείας στον φορέα του τσιπ LED. Αυτοί οι σωλήνες καταλήγουν σε μια στοίβα πτερυγίων αλουμινίου μεγάλης επιφάνειας, ψυχόμενη ενεργά από έναν αθόρυβο ανεμιστήρα μαγνητικής ανύψωσης 12000 RPM. Αυτή η υβριδική αρχιτεκτονική διατηρεί τη βέλτιστη θερμική απόδοση ακόμη και όταν εγκαθίσταται σε στεγανά περιβλήματα προβολέων με ελάχιστη ροή αέρα.
Η συμβατότητα καλύπτει εννέα τυποποιημένες διαμορφώσεις υποδοχών: H1, H3, H4, H7, H11, 9005, 9006 και 9012. Το κιτ περιλαμβάνει εναλλάξιμους δακτυλίους στήριξης και οδηγούς ανεξάρτητους από την πολικότητα, μειώνοντας τα σφάλματα εγκατάστασης και τα προβλήματα εφαρμογής. Κάθε μονάδα βαθμονομείται σε σφαίρα ολοκλήρωσης για την επαλήθευση της απόδοσης σε lumens και της συνέπειας του χρώματος πριν από τη συσκευασία στις εγκαταστάσεις μας στη Γκουανγκτζόου. Με πιστοποίηση κατασκευής ISO 9001:2015 και συμμόρφωση με τις οδηγίες CCC, FCC και ROHS, το V98PRO είναι κατάλληλο τόσο για κανάλια λιανικής πώλησης όσο και για επαγγελματικές εγκαταστάσεις.
| Κωδικός Προϊόντος | V98PRO |
| Τύποι Υποδοχών | H1, H3, H4, H7, H11, 9005, 9006, 9012 |
| Ισχύς Εισόδου | 320W ±5% (και οι δύο λαμπτήρες μαζί) |
| Ενεργά Lumens | 38000LM ±8% (μετρημένα σε σφαίρα ολοκλήρωσης) |
| Φωτεινή Απόδοση | 118.75 LM/W |
| Τάση Ορθής Πόλωσης | 9-36V DC (universal 12V/24V) |
| Κατανάλωση Ρεύματος | 20A peak, 17.5A typical |
| Διαμόρφωση LED | Συστοιχία 8-τσιπ υψηλής πυκνότητας ανά λαμπτήρα |
| Θερμοκρασία Χρώματος | 6500K ±300K |
| CRI (Δείκτης Απόδοσης Χρώματος) | ≥70 Ra |
Υβριδική Ψύξη Θαλάμου Ατμών – Τρεις χάλκινοι σωλήνες θερμότητας χρησιμοποιούν τεχνολογία αλλαγής φάσης για τη μεταφορά θερμότητας από τις συνδέσεις LED με 10 φορές μεγαλύτερη απόδοση από τον συμπαγή αλουμίνιο. Αυτό επιτρέπει συνεχή λειτουργία 320W χωρίς θερμική υποβάθμιση.
Έξοδος Επαληθευμένη με Σφαίρα Ολοκλήρωσης – Κάθε παρτίδα παραγωγής δειγματοληπτείται και ελέγχεται σε βαθμονομημένη σφαίρα ολοκλήρωσης. Η διαφημιζόμενη τιμή 38000 lumens αντιπροσωπεύει την πραγματική μετρημένη απόδοση, όχι τα θεωρητικά μέγιστα των τσιπ LED.
Σύστημα Ανεμιστήρα Μαγνητικής Ανύψωσης – Ο ανεμιστήρας ψύξης χρησιμοποιεί ρουλεμάν μαγνητικής ανύψωσης χωρίς μηχανική επαφή, εξαλείφοντας τις πιθανές βλάβες λόγω τριβής. Η αναμενόμενη διάρκεια ζωής του ανεμιστήρα υπερβαίνει τις 50.000 ώρες, ξεπερνώντας τους ίδιους τους τσιπ LED.
Οδηγός Ανεξάρτητος από την Πολικότητα – Δεν χρειάζεται να αντιστοιχίσετε θετικές και αρνητικές συνδέσεις. Ο έξυπνος οδηγός ανιχνεύει και διορθώνει αυτόματα την πολικότητα, μειώνοντας τα σφάλματα εγκατάστασης και προστατεύοντας από ζημιές λόγω αντίστροφης τάσης.
Εναλλάξιμοι Δακτύλιοι Υποδοχής – Το αρθρωτό σύστημα στήριξης δέχεται εννέα διαφορετικούς προσαρμογείς υποδοχής, επιτρέποντας σε ένα μόνο SKU λαμπτήρα να εξυπηρετεί πολλαπλές εφαρμογές οχημάτων. Ιδανικό για καταστήματα που διατηρούν ελάχιστο απόθεμα.
Ενεργή Παρακολούθηση Θερμοκρασίας – Ένας ενσωματωμένος θερμίστορ μετρά συνεχώς τη θερμοκρασία της ψύκτρας. Εάν η ψύξη είναι εμποδισμένη ή η θερμοκρασία περιβάλλοντος υπερβαίνει τα ασφαλή όρια, ο οδηγός μειώνει σταδιακά την ισχύ για να αποτρέψει καταστροφική βλάβη.
Αρχιτεκτονική Δέσμης Χωρίς Θάμβωση – Τα τσιπ LED τοποθετούνται 2,1 mm κάτω από την οπτική κεντρική γραμμή, αντιστοιχώντας στη θέση του νήματος των λαμπτήρων αλογόνου H7. Αυτό εξασφαλίζει σωστή εστίαση της δέσμης τόσο σε ανακλαστήρες όσο και σε προβολείς.
Ηλεκτρονικά Συμβατά με EMC – Η μονάδα οδηγού ενσωματώνει φιλτράρισμα εισόδου και θωράκιση για την καταστολή ηλεκτρομαγνητικών παρεμβολών. Ασφαλές για χρήση κοντά σε ευαίσθητα ηλεκτρονικά συστήματα οχημάτων, συμπεριλαμβανομένων αισθητήρων TPMS, μονάδων keyless entry και ραδιοφωνικών δεκτών.
Άμεση Εκκίνηση σε Χαμηλές Θερμοκρασίες – Σε αντίθεση με τα μπαλλάστ HID που απαιτούν θέρμανση υψηλής τάσης, ο οδηγός V98PRO παρέχει πλήρες ρεύμα εντός 2 χιλιοστών του δευτερολέπτου. Οι λαμπτήρες φτάνουν στο 90% της φωτεινότητας σε λιγότερο από 50 χιλιοστά του δευτερολέπτου σε περιβάλλον -40°C.
Αρθρωτό Σύστημα Καλωδίωσης – Ο οδηγός συνδέεται μέσω αδιάβροχων συνδετήρων τύπου Deutsch. Οι οδηγοί αντικατάστασης είναι διαθέσιμοι ξεχωριστά, επιτρέποντας επιτόπια επισκευή χωρίς αντικατάσταση ολόκληρης της μονάδας λαμπτήρα.
Συναρμολόγηση Επιφανειακής Στήριξης – Όλα τα ηλεκτρονικά εξαρτήματα συναρμολογούνται χρησιμοποιώντας διαδικασίες SMT χωρίς μόλυβδο σε πλακέτες PCB βαθμού FR4. Η αμφίπλευρη επίστρωση προστατεύει από υγρασία και κραδασμούς.
Ιχνηλασιμότητα Απευθείας από το Εργοστάσιο – Κάθε λαμπτήρας φέρει κωδικό ημερομηνίας και αριθμό παρτίδας που συνδέονται με τα αρχεία κατασκευής. Τα δεδομένα ποιοτικού ελέγχου, συμπεριλαμβανομένων των προφίλ συγκόλλησης, των αποτελεσμάτων θερμικών κύκλων και των φωτομετρικών μετρήσεων, διατηρούνται για πέντε χρόνια.
Ε1: Τι σημαίνει διάρκεια ζωής L70;
Α1: Το L70 είναι το βιομηχανικό πρότυπο για τη διάρκεια ζωής των LED, που ορίζεται ως οι ώρες λειτουργίας στις οποίες η απόδοση φωτός μειώνεται στο 70% της αρχικής φωτεινότητας. Το V98PRO επιτυγχάνει 30.000 ώρες L70, που σημαίνει ότι μετά από 30.000 ώρες συνεχούς λειτουργίας, η φωτεινότητα θα μετράται τουλάχιστον 26.600 lumens (70% των 38.000). Οι λαμπτήρες συνεχίζουν να λειτουργούν πολύ πέρα από αυτό το σημείο με σταδιακά μειούμενη απόδοση.
Ε2: Πώς διαφέρει ο τριπλός θάλαμος ατμών χαλκού από τους κανονικούς χάλκινους σωλήνες;
Α2: Οι τυπικοί χάλκινοι σωλήνες βασίζονται στην αγωγιμότητα συμπαγούς χαλκού. Οι σωλήνες θαλάμου ατμών περιέχουν μια μικρή ποσότητα ρευστού εργασίας που εξατμίζεται στο θερμό άκρο, ταξιδεύει στο ψυχρό άκρο ως ατμός, συμπυκνώνεται ξανά σε υγρό και επιστρέφει μέσω τριχοειδούς δράσης. Αυτός ο κύκλος αλλαγής φάσης μεταφέρει θερμότητα 10-100 φορές πιο αποτελεσματικά από την αγωγιμότητα συμπαγούς μετάλλου.
Ε3: Είναι αυτοί οι λαμπτήρες συμβατοί με συστήματα προσαρμοζόμενων προβολέων;
Α3: Οχήματα με δυναμικά φώτα στροφής, αυτόματη ρύθμιση ύψους ή συστήματα δέσμης matrix απαιτούν ειδική ενσωμάτωση CANBUS. Ο οδηγός V98PRO περιλαμβάνει βασική αποκωδικοποίηση CANBUS για ακύρωση σφαλμάτων, αλλά δεν αλληλεπιδρά με τους κινητήρες προσαρμοζόμενης θέσης δέσμης. Για προσαρμοζόμενα συστήματα, συνιστούμε επαγγελματική εγκατάσταση και κωδικοποίηση.
Ε4: Ποια είναι η πραγματική κατανάλωση ισχύος στα 14,4V τάσης δυναμό;
Α4: Στην τυπική τάση λειτουργίας των 14,4V, κάθε λαμπτήρας καταναλώνει περίπου 11,1 αμπέρ, συνολικά 22,2 αμπέρ για το ζεύγος. Αυτό ισοδυναμεί με 320 watt (14,4V × 22,2A = 319,68W). Στα 12,8V τάσης χωρίς λειτουργία κινητήρα, το ρεύμα αυξάνεται σε περίπου 25 αμπέρ συνολικά για να διατηρηθεί η ισχύς εισόδου 320W.
Ε5: Απαιτούν αυτοί οι λαμπτήρες εξωτερικούς οδηγούς ή μπαλλάστ;
Α5: Η μονάδα οδηγού είναι ενσωματωμένη στην καλωδίωση μεταξύ του εργοστασιακού συνδετήρα και του λαμπτήρα. Δεν απαιτείται ξεχωριστή τοποθέτηση μπαλλάστ. Ο οδηγός έχει διαστάσεις 45mm × 35mm × 20mm και μπορεί να τοποθετηθεί μέσα στα περισσότερα περιβλήματα προβολέων ή καλύμματα σκόνης.
Ε6: Ποια είναι η διαφορά στο μοτίβο δέσμης μεταξύ των εκδόσεων H4 και H7;
Α6: Οι λαμπτήρες H4 συνδυάζουν νήματα χαμηλής και υψηλής δέσμης σε μία βάση. Η έκδοση V98PRO H4 περιλαμβάνει μια ασπίδα που ενεργοποιείται από σωληνοειδές και κινείται για εναλλαγή μεταξύ της αποκοπής χαμηλής δέσμης και των μοτίβων πλημμύρας υψηλής δέσμης. Οι λαμπτήρες H7 είναι μονής λειτουργίας, επομένως η έκδοση H7 παράγει ένα σταθερό μοτίβο δέσμης βελτιστοποιημένο είτε για εφαρμογή χαμηλής είτε υψηλής δέσμης ανάλογα με την εγκατάσταση.
Ε7: Πώς πρέπει να απορρίψω τους παλιούς λαμπτήρες αλογόνου μετά την αντικατάσταση;
Α7: Οι λαμπτήρες αλογόνου δεν περιέχουν επικίνδυνα υλικά και μπορούν να απορριφθούν με τα γενικά απορρίμματα στις περισσότερες δικαιοδοσίες. Ωστόσο, περιέχουν νήματα βολφραμίου και γυαλί χαλαζία που είναι ανακυκλώσιμα μέσω καταστημάτων ανταλλακτικών αυτοκινήτων. Το V98PRO δεν περιέχει υδράργυρο ή άλλες επικίνδυνες ουσίες και είναι συμβατό με ROHS για ανακύκλωση στο τέλος του κύκλου ζωής του.
Ε8: Ποια είναι η ανοχή της θερμοκρασίας χρώματος;
Α8: Το V98PRO βαθμονομείται στους 6500K με ανοχή κατασκευής ±300K. Αυτό σημαίνει ότι οι μεμονωμένοι λαμπτήρες μπορεί να μετρηθούν μεταξύ 6200K (ελαφρώς πιο ζεστό, προς το λευκό ημέρας) και 6800K (ελαφρώς πιο ψυχρό, προς το παγωμένο μπλε). Και τα δύο άκρα παραμένουν εντός του φάσματος του λευκού φωτός χωρίς ορατή μπλε απόχρωση.
Ε9: Μπορώ να αναμίξω και να ταιριάξω τύπους υποδοχών σε χονδρικές παραγγελίες;
Α9: Ναι. Οι χονδρικοί πελάτες μπορούν να ζητήσουν μικτές διαμορφώσεις κιβωτίων με οποιονδήποτε συνδυασμό των εννέα υποστηριζόμενων τύπων υποδοχών. Οι ποσότητες κιβωτίων των 50 ζευγών μπορούν να χωριστούν σε H4, H7, H11, 9005 και άλλους δημοφιλείς τύπους χωρίς επιπλέον χρεώσεις ταξινόμησης. Ελάχιστο 10 ζεύγη ανά τύπο υποδοχής για μικτά κιβώτια.
Ε10: Ποιες πιστοποιήσεις ισχύουν για διαφορετικές αγορές;
Α10: Η πιστοποίηση CCC καλύπτει τις εγχώριες πωλήσεις στην Κίνα. Η πιστοποίηση FCC Μέρος 15 καλύπτει την ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα για την αγορά των ΗΠΑ. Το ROHS καλύπτει τους ευρωπαϊκούς περιορισμούς επικίνδυνων ουσιών. Η πιστοποίηση CE καλύπτει τη γενική ασφάλεια και το EMC για τον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο. Οι πιστοποιήσεις DOT και SAE δεν περιλαμβάνονται. πελάτες που απαιτούν έγκριση DOT θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το τμήμα OEM μας για πιστοποιημένες παραλλαγές.
Ε11: Πώς επαληθεύεται η τιμή των 38000 lumens;
Α11: Οι δοκιμές ακολουθούν το πρότυπο LM-79 για φωτισμό στερεάς κατάστασης. Οι λαμπτήρες τοποθετούνται σε σφαίρα ολοκλήρωσης σε περιβάλλον 25°C μετά από περίοδο προθέρμανσης 30 λεπτών. Η συνολική ροή μετράται χρησιμοποιώντας ένα φωτομέτρο βαθμονομημένο με φασματογράφο. Η δειγματοληψία παρτίδας γίνεται ανά 500 μονάδες, με δυνατότητα ατομικού ελέγχου μονάδας για πελάτες ιδιωτικής ετικέτας με επιπλέον κόστος.
Ε12: Ποιο είναι το ποσοστό επιστροφών για αυτό το προϊόν με βάση τα δεδομένα πωλήσεων;
Α12: Με βάση πάνω από 15.000 μονάδες που πωλήθηκαν σε χονδρικά και λιανικά κανάλια, το ποσοστό επιστροφών 12 μηνών είναι κατά μέσο όρο 2,3%. Ο πιο συνηθισμένος λόγος επιστροφής είναι η λανθασμένη αναγνώριση του τύπου υποδοχής από τον πελάτη (1,1%), ακολουθούμενη από DOA (νεκρό κατά την άφιξη) στο 0,7% και προβλήματα εφαρμογής σε ασυνήθιστα βαθιά περιβλήματα προβολέων στο 0,5%. Οι μονάδες DOA αντικαθίστανται άμεσα με προπληρωμένη αποστολή.